ZASADY TERAPII LOGOPEDYCZNEJ
Proszę o założenie zeszytu ( 32 kartki) i przynoszenie go w wyznaczone dni. Jeśli dziecko uczestniczyło wcześniej w terapii logopedycznej lub jest pod opieką logopedyczną nadal, proszę o informację na ten temat.
Zasady terapii logopedycznej
- Rodzice/ prawni opiekunowie zobowiązani są do nawiązania kontaktu z logopedą, aby otrzymać informacje o stanie mowy dziecka, na temat pracy z dzieckiem w domu oraz postępów na zajęciach. Kontakt za pośrednictwem e-dziennika Librus.
- Rodzice są zobowiązania do systematycznego utrwalania ćwiczeń w domu. Ćwiczenia powinny trwać minimum 10 minut dziennie. Od regularności ćwiczeń zależą efekty terapii.
- Rodzic odpowiada za to, aby dziecko przynosiło zeszyt logopedyczny. Zeszyt jest także formą kontaktu.
- Na prośbę logopedy rodzice zobowiązani są do przedstawienia badań słuchu, neurologicznych, konsultacji ortodontycznych, opinii psychologiczno-pedagogicznych oraz opinii innych specjalistów, w celu pogłębienia diagnozy i zastosowania odpowiednich metod terapeutycznych.
- Terapia logopedyczna rozpoczyna się po otrzymaniu przez logopedę pisemnej zgody od rodziców. Rodzice mogą w każdej chwili zrezygnować z terapii, po dostarczeniu pisemnej rezygnacji. Terapia kończy się z chwilą opanowania poprawnej wymowy. Regularne zajęcia logopedyczne, w przypadku opanowania zasad prawidłowej wymowy, mogą zostać zastąpione poradami lub konsultacjami.
Oświadczenia zgody
W terapii logopedycznej będą wykorzystywane masaże logopedyczne, szpatułki laryngologiczne, inne narzędzia logopedyczne ( rerek). W celach terapii zostaną wykorzystane w małych ilościach woda oraz chrupki kukurydziane, guma rozpuszczalna, ryż preparowany, paluszki, jabłka, marchewki, opłatki, kremy typu Nutella.
Poinformuję logopedę o alergii dziecka, na któryś z wyżej wymienionych składników.