Uwaga Konkurs!!!
1,5% PODATKU DLA NASZEJ SZKOŁY
Przypominamy, że przyłączyliśmy się do programu szkolna skarbonka, dzięki któremu mamy możliwość zbierania funduszy w ramach 1,5% dla naszych dzieciaków.
W ubiegłych latach z tych właśnie środków mogliśmy gościć MOBILNE PLANETARIUM. Wszystkie klasy wzięły udział w pokazach.W tym roku fundusze zostaną wykorzystane na podobne cele.
Dane Fundacji (KRS 0000 564 708), a w celu szczegółowym umieszczamy nadany nam numer ID, czyli 000111.
Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Let me cantar"
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w Szkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej „Let me cantar”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-8. Przesłuchania odbędą się w piątek 28.03.2025r. Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszeniową można pobrać wchodząc w zakładkę konkursy--konkursy wewnątrzszkolne.
Wybierz jedną z wolskich szkół
Mowa o mowie. Gotowość szkolna okiem logopedy
Z emotką od najmłodszych lat - czyli o rozwoju emocjonalno - społecznym dzieci
Kluczowa rola funkcji słuchowych w aspekcie gotowości szkolnej
Integracja sensoryczna w pytaniach i odpowiedziach
WAŻNE!
Nie dokończyłeś obiadu? – Zabierz go do domu!Jeśli nie zdążysz lub nie możesz zjeść całego posiłku w szkole, nic straconego! Możesz zapakować resztki do swojego pojemnika wielokrotnego użytku i zabrać je do domu. To prosty sposób, aby uniknąć marnowania jedzenia i spożyć je w dogodnym czasie. Od 17 lutego przez miesiąc będziesz miał możliwość zakupienia za 1zł opakowania na obiad u Pani Doroty na stołówce, jednakże pamiętaj opakowanie to nie gwarantuje szczelności a po drugie nie jest EKO.
🔹 Dlaczego to ważne?Marnowanie żywności to nie tylko strata jedzenia, ale także ogromne zużycie zasobów – wody, energii i pracy wielu ludzi. Każdy posiłek, który wyrzucamy, oznacza zmarnowaną pracę rolników, transport i produkcję. Dlatego warto dbać o to, by spożywać to, co mamy na talerzu.
🔹 Jakie korzyści przynosi zabieranie posiłków do domu?
✅ Unikamy marnowania jedzenia.
✅ Uczymy się odpowiedzialności za to, co spożywamy.
✅ Wykorzystujemy w pełni przygotowany posiłek.
Zasady programu
📌 Przynieś własny pojemnik wielokrotnego użytku.
📌 Zabierz posiłek na przerwie obiadowej lub tuż po jej zakończeniu.
📌 Jeśli masz pytania – zwróć się do nauczycieli, którzy chętnie pomogą!
Razem możemy więcej! Dzięki wspólnym działaniom możemy zmniejszyć ilość wyrzucanej żywności i zadbać o naszą planetę. Każdy mały gest ma ogromne znaczenie!
Dołącz do nas i pomóż zmieniać świat na lepsze!
Dyrekcja i Rada Rodziców
LATO W MIEŚCIE
Szanowni Pańswo
na stronie zapisów do Akcji „Lato/Zima w Mieście” 2025 został zamieszczony wykaz placówek w których planowana jest Akcja „Lato w Mieście 2025”.
Link do strony: WYKAZ PLACÓWEK NA AKCJĘ LATO W MIEŚCIE 2025
Nowy harmonogram obiadów obowiązujący od II semestru
Nowy plan lekcji obowiązujący od 17.02.2025 r.
O Nas
- 18
ZAPROSZENIE
1% PODATKU
Zapewne już rozliczacie rok podatkowy. Przypominamy, że przyłączyliśmy się do programu SZKOLNA SKARBONKA, dzięki któremu mamy możliwość zbierania funduszy w ramach 1,5% dla naszych dzieciaków. W ubiegłych latach z tych właśnie środków mogliśmy gościć MOBILNE PLANETARIUM czy warsztaty VR a cała społeczność szkolna mogła skorzystać z fantastycznych pokazów.
W tym roku fundusze zostaną wykorzystane na podobne cele.
IV Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego "TEA - Time for English Adventure"
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy do udziału w czwartej edycji Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego "TEA - Time for English Adventure".
Ponownie konkurs odbywać się będzie w dwóch kategoriach: klas 5-6 i 7-8. i będzie się składał z dwóch etapów - szkolnego i wojewódzkiego.
W tym roku pierwszy etap odbędzie się 28 lutego.
Załączniki:
- Zaproszenie TEA 2025 .pdf
- Regulamin Międzyszkolnego Konkursu z J. Angielskiego 2025.pdf
- Harmonogram TEA 2024-25.pdf
- Zakres V-VI 2025.pdf
- Zakres VII-VIII 2025.pdf
Wszystkie informację, archiwalne testy i zgody na przetwarzanie danych osobowych dostępne pod linkiem:
LINGWISTYCZNY KONKURS Z J.ANGIELSKIEGO
Szanowni Państwo,
Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Lingwistycznym z Języka Angielskiego – pierwsze edycje tego konkursu odbywały się pod szyldem Mazowieckiego Konkursu Lingwistycznego. Konkurs objęty jest patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Cele konkursu:
- Motywowanie uczniów do nauki języków obcych i podnoszenie jakości nauczania.
- Rozwijanie wrażliwości na inne kultury poprzez kształtowanie postaw tolerancji wobec języka obcego.
- Kształtowanie świadomości uczniów na temat wartości i zalet znajomości języków obcych w dzisiejszym świecie.
- Rozwijanie pasji i kształtowania umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy oraz stymulowania aktywności poznawczej młodzieży uzdolnionej.
- Doskonalenie form i metod pracy nauczycieli z młodzieżą uzdolnioną.
- Integracja uczniów różnych szkół województwa mazowieckiego.
Konkurs podzielony jest na dwie grupy wiekowe:
1. Klasy V i VI – szkoła podstawowa,
2. Klasy VII i VIII – szkoła podstawowa.
Konkurs skierowany jest szczególnie do uczniów uzdolnionych językowo. Zadania na etap szkolny obejmują poziom A2 dla młodszej grupy wiekowej oraz B1 dla starszych, pozostałe etapy obejmują poziomy B2 oraz C1.
Konkurs przeprowadzany jest w formie pisemnej na wszystkich etapach.
Test składa się z części leksykalno – gramatycznej oraz części sprawdzającej rozumienie tekstu czytanego.
Zgłoszenia przyjmuje pani Marta Kiełtyka do czwartku 16.01.2025r. osobiście lub za pośrednictwem Librusa.
Konkurs składa się z 2 etapów:
I etap konkursu – szkolny: 24 stycznia 2025, godz. 10.00
II etap konkursu – wojewódzki: 14 marca 2025, godz. 10.00
Do II etapu konkursu kwalifikuje się maksymalnie czworo uczniów (z każdej grupy wiekowej maksymalnie 2 osoby) ze szkoły, którzy w I etapie uzyskali co najmniej 85% punktów.
Tytuł LAUREATA Konkursu Lingwistycznego uzyskują uczniowie, którzy w II etapie konkursu zdobyli co najmniej 80% punktów.
Tytuł FINALISTY Konkursu Lingwistycznego uzyskują uczniowie, którzy w II etapie konkursu zdobyli co najmniej 70% punktów.
Organizatorem Konkursu Lingwistycznego jest Zespół Szkół nr 17 im. Zawiszaków Proporca „Victoria”, ul. Promienista 12a, 02-428 Warszawa.
- Pierwszy etap konkursu odbędzie się 24 stycznia 2025 r. o godz. 10:00.
ZAŁĄCZNIKI:
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Sukcesy naszych Uczniów
Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczennica kl.VII b Helena Prus zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Jesienne klimaty". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
XVIII edycja Warszawskiego Konkursu Czytelniczego „Magia lektur''
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie zachęcamy do udziału w konkursie. Szczegóły poniżej lub w zakładce: KONKURSY
XVIII edycja Warszawskiego Konkursu Czytelniczego „Magia lektur''
MAMY TO!!!
Z ogromną radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami w IV edycji Dzielnicowego Konkursu Have Fun with Maths. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 139 im. Ludwiki Wawrzyńskiej.
Zadaniem uczniów było nagranie w videobloga w języku angielskim wprowadzając elementy matematyczne wedle własnego pomysłu.
Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców.
I miejsce:
Amelia A., Paulina W. - kl. 6d
II miejsce:
Jan L., Leon M. - kl. 7b
III miejsce:
Jakub M., Krzysztof W., Mikołaj G., Jan P. - kl. 6b
Serdeczne gratulacje dla Laureatów!
Dziękujemy za włożoną pracę i kreatywność przy tworzeniu videoblogów.
Podziękowanie za udział w 3 edycji ogólnopolskiej kampanii Solidarność szkolna nie ma granic w roku szkolnym 2023/2024. Na zdjęciu uczniowie ze szkoły w Chiraa w Republice Ghany
SZKOŁA NA STRAŻY PRAW DZIECKA
Uczniowie zmieniają cukrzycę
Drodzy Rodzice,
w trosce o zdrową przyszłość naszych uczniów z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła dołączyła do programu edukacyjnego „Uczniowie zmieniają cukrzycę”. Celem projektu jest edukacja w zakresie profilaktyki cukrzycy typu 2 oraz choroby otyłościowej.
Chcemy wspólnie z Państwa pomocą, budować świadomość, że wybory dokonywane przez nasze dzieci w zakresie odżywiania czy aktywności fizycznej, mają wpływ na ich życie – teraz i w przyszłości. Z badań bowiem wynika*, że polskie dzieci są zaliczane do najszybciej przybierających na masie ciała w Europie. Jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku nadmierną masę ciała notowano w naszym kraju u mniej niż 10% uczniów, podczas gdy obecnie już co piąte dziecko w wieku szkolnym (22%) boryka się z nadwagą lub otyłością, będąc tym samym w grupie ryzyka rozwoju cukrzycy typu 2.
W ramach programu, organizatorzy przygotowali szereg materiałów, dzięki którym uczniowie dowiedzą się, czym jest cukrzyca, zobaczą z jakimi skutkami wiąże się nieodpowiednio kontrolowana choroba oraz przekonają się, że diagnoza nie oznacza rezygnacji z marzeń.
Materiały, które zostały opracowane we współpracy z ekspertami, zostały dostosowane do wieku dzieci odpowiednio dla uczniów klas 0-3 oraz 4-6.
90-minutowe lekcje, będą prowadzone przez doświadczonych edukatorów diabetologicznych. Dodatkowo zachęcamy do odwiedzenia interaktywnej wystawy narządów najbardziej narażonych na powikłania cukrzycy stworzonej w technologii 3D pod hasłem „Zobacz, dotknij, poczuj” oraz zapoznania się animacjami, bajką terapeutyczną – słuchowiskiem. Integralną częścią projektu są też broszury edukacyjne oraz prezentacje i pomoce dydaktyczne. Część materiałów uczniowie otrzymają do domu.
Program „Uczniowie zmieniają cukrzycę” będzie obecny w naszej szkole od 02.XII do 06.XII 2024r. Harmonogram lekcji dla uczniów klas 0-3 oraz klas 4-6, zostanie ustalony indywidualnie, w porozumieniu z wychowawcami.
Wystawę edukacyjną „Zobacz, dotknij, poczuj” będzie można zobaczyć w tym samym terminie, na szkolnych korytarzach.
Projekt „Uczniowie zmieniają cukrzycę” jest częścią globalnego programu Miasta dla zdrowia (Cities for better health), obejmującego 50 miast na całym świecie. Organizatorzy inicjatywy Cities for better health (Steno Diabetes Center Copenhagen, University College London, Novo Nordisk) przy wsparciu partnerów, w tym: Miasta Stołecznego Warszawy oraz Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.
* Stalmach M. , Polskie badania populacyjne u dzieci, młodzieży i młodych dorosłych: COSI: Chilhood Obesity Surveilance Initiative - 8 latki w badaniu WHO. Konferencja: Czy to już epidemia otyłości w Polsce. Dynamika nadwagi i otyłości w cyklu życia – wyniki polskich badań populacyjnych u dzieci, młodzieży i młodych dorosłych”, Instytut Matki i Dziecka i Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Warszawa, 2018
Archiwum Aktualności